Поставени Scrims производител и снабдувач

Неткаен поставени scrims за автомобилската врата Облоги

Краток опис:


 • Ролна Ширина: 200 за да се 2500 mm
 • Ролна должина :: До 50 000 м
 • Предива Тип :: стакло, полиестер, јаглерод, памук, лен, јута, вискоза, кевлар, Nomex,
 • Изградба :: плоштад, три-насочен
 • Модели :: Од 0,8 предива / cm 3 предива / cm
 • Сврзување :: PVOH, ПВЦ, акрилик, прилагодени
 • детали за производот

  Тагови производ

  машини

  На  прво  и  најголемите  производител и снабдувач на поставени scrims во Кина!

  нашите машини

  Поради лесни, висока јачина, ниска намалување / издолжување, корозија превентивни, поставени scrims нуди огромна вредност во споредба со конвенционалните концепти материјал. И тоа е лесно да се ламинат со многу видови на материјали, ова го прави има широка областа на апликации.

  ламинат материјали (2)
  1_plancher en Bois sur Movano aménagé à Genève

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!